Artikuluak

Rural Zombies: “Gure zigiluaren bila ari gara”

Musika 2014-10-21
Musiketxeak ekimeneko irabazleen elkarrizketetan Arabatik Gipuzkoara egin dugu gaur salto. Zestoan sortu zuten, Malder taldearen hondarretatik Rural Zombies taldeak zuzeneko kontzertuak alboan utzi ditu orain disko berria grabatzen hasteko.

Artikuluak

Childrain: “Metalak ez du sekula hedabideen babesik izan”

Musika 2014-10-20
Maiatzaren erdialdean ezagutu genituen Musiketxeak egitasmoak hirugarrenez antolatu zuen Hileko Taldea lehiaketaren irabazleen izenak eta, aste honetan eurekin hitz egin dugu taldeen ibilbidearen eta lehiaketaren inguruan gehiago jakiteko.

Argazkia: Sonia Senosiain

Leire Rebole: “Ikastola osatzen dugun familia errotu da Nafarroa Oinez festaren antolakuntzan”

Jendartea, Protagonistak 2014-10-17
Duela hamabortz egun Oriok Kilometroak festa hartu bazuen, asteburu honetan Nafarroako Ikastolen txanda izan da. Atzo –urriak 19– ospatu zuten Zangozan Nafarroa Oinez 2014. Urte eta erdiko lanaren ondoren, guztia prest zutenean elkarrzketatu genuen, pasa den ostiralean, Leire Rebole, Zangozako Ikastolako zuzendaria.

Ziomara Hormaetxe: "Euskal Herrian ez da dantza ogibidetzat hartzen"

Artea 2014-10-16
Artearen Historia eta dantza ikasketak atzerrian amaitu ondoren Euskal Herrira itzuli zen Ziomara Hormaetxe (1982, Gernika) bere pasioa etxean sustatzeko asmoz. Zailtasunak gaindituta, duela bi urte sortu zuen izen bereko dantza konpainia eta datorren igandean, urriak 19, Donostiako Gazteszenan aurkeztuko du Robert Jackson australiarrarekin batera sortu duen ‘Symbiosis’ obra.

Berriak

Ika Mizka 2014 zirkuitua hiru unibertsitatetan egingo da

Jendartea 2014-10-16
Ika Mizka egitasmoaren inguruan indar gehiago bildu dira hirugarren edizio honetarako. GAZTEZULOk eta Gipuzkoako Foru Aldundiak sustatutako ekimen honetan, iaz UPV/EHUk eta Mondragon Unibertsitateak lankidetzan jardun zuten, eta aurten Deustuko Unibertsitatea ere arituko da elkarlanean.

Iruditan

  • Elkartasunaren babeseanArgazkia: Askoren artean - 155.zbka - 2014/10
    :
Ikusi argazki galeria gehiago

Iritzia

Oneka Zaballa. Euskal Nekazarien batasuna (ENBA gazteak).

Urriak 15, Landa Eremuko Emakumeen Nazioarteko Eguna

Jendartea, Iritzia 2014-10-06
1995ean, NBEk Pekinen antolatu zuen Emakumeen gaineko IV. Biltzarrean izendatu zen Landa-eremuko Emakumeen Nazioarteko Eguna, mundu osoan landa-eremuko emakumeek egiten duten lana ikusarazte eta aintzateste aldera. ...

Hemeroteka

Bizikidetzaren aldeko partiturak

Jendartea, Musika 2013-07-05
Hezkuntzan edukiei aitortu ohi zaien garrantzia bigarren mailan uzten du Pablo Persicok (1979, Buenos Aires). Irabazi asmorik gabeko Integra Sons elkartearen sortzailea eta zuzendaria da, eta bere egitekoa argi du: musikaren bitartez, jendartean zailtasun handienak dituzten haur eta gazteei ateak zabaltzea.

Karlos Zurutuza: "Kazetari batzuek beren burua bihurtzen dute protagonista"

Jendartea 2012-05-04
2012ko ekainean Rikardo Arregi Kazetaritza sari nagusia eskuratu zuen Karlos Zurutuza gerra kazetariak Libia eta Iraken inguruan argitaratutako erreportajeengatik. Hilabete lehenago, berarekin izan ginen Donostian.

Xan Errotabehere, Kalakan: "Madonna zinez kontent da emaitzaz"

Musika 2012-07-06
Kalakan hirukoak 2012an Madonnarekin egin zuen birari buruzko dokumentala osatzea erabaki du, 'Sagarra Jo'. Berau amaitzeko, baina, diru laguntza kanpaina bat jarri du abian taldeak. Honatx 2012an, bira bitartean, egin genien elkarrizketa.
Jaso gure buletina
  • Al
  • Ar
  • Az
  • Og
  • Or
  • Lr
  • Ig
  • 1
    • Bored Nothing
      21:00 Bilbo - Kafe Antzokia
  • 2
    • Sam Roberts Band
      21:30 Bilbo - Kafe Antzokia
  • 3
    • Zumba gaua
      22:30 Donostia - DOKA kafe antzokia
    • Cockney Rejects + BC Bombs + Radiocrimen
      20:30 Gasteiz - Jimmy Jazz
    • Elephant Stone
      20:00 Bilbo - Kafe Antzokia
  • 4
    • Erdizka Lauetan
      iluntzean Oñati - Herriko Plaza
    • LA M.O.D.A.
      20:30 Donostia - DOKA Kafe Antzokia
    • Iron What?
      21:00 Gasteiz - Jimmy Jazz
  • 5
    • Euskadi-Cubaren 25. urteurrenaren jaialdia
      17:45 Bilbo - Kafe Antzokia
  • 6
    • Peter Broderick + Inun
      21:00 Bilbo - Kafe Antzokia
  • 7
  • 8
  • 9
    • ‘Erre que erre’, Kemen Antzerki Taldea
      19:00 Donostia - Larratxo K.E.
    • Eskean Kristö
      21:30 Bilbo - Kafe Antzokia
  • 10
    • Mangamore 2014
      egun osoa zehar Amorebieta-Etxano -
    • León Benavente + Señores
      21:00 Gasteiz - Jimmy Jazz
    • Left Lane Cruiser + Yesterday & Today
      21:00 Bilbo - Kafe Antzokia
  • 11
    • Mangamore 2014
      egun osoa zehar Amorebieta-Etxano -
    • The Buzz Lovers + Rock Kan Broom
      20:00 Donostia - DOKA Kafe Antzokia
    • 'Pankreas', Tartean Teatroa
      20:00 Donostia - Antzoki Zaharra
  • 12
    • Mangamore 2014
      egun osoa zehar Amorebieta-Etxano -
    • Vargas Blues Band & Dani Wilde
      21:00 Bilbo - Kafe Antzokia
  • 13
  • 14
    • Erdizka Lauetan
      eguerditik aurrera Aretxabaleta - Herriko Plaza (euria egitekotan Frontoian)
  • 15
    • Saint Vitus + Orange Goblin
      20:30 Bilbo - Kafe Antzokia
    • 'Atalak XXII', Dantzaz Konpainia
      21:00 Donostia - Victoria Eugenia Antzokia
  • 16
    • Crocodiles
      21:30 Bilbo - Kafe Antzokia
  • 17
    • The Dictators NYC + The Hammers Killers
      22:00 Bilbo - Kafe Antzokia
  • 18
    • Vomito + Manolo Kabezabolo
      21:00 Gasteiz - Jimmy Jazz
    • Barbara Mason
      21:30 Bilbo - Kafe Antzokia
  • 19
    • Dantzan Bilaka 2014
      19:30 Donostia - Gazteszena
  • 20
  • 21
  • 22
    • Flying Over
      21:30 Bilbo - Kafe Antzokia
  • 23
    • Letz Zep
      21:30 Bilbo - Kafe Antzokia
  • 24
    • Jazpana Fest 2014
      zehaztu gabe Beasain - Berneoedeko parkina
    • Los Bracco
      21:00 Donostia - DOKA Kafe Antzokia
    • Dead Bronco + Moonshine Wagon + DJ Nash
      22:00 Bilbo - Kafe Antzokia
  • 25
    • Jazpana Fest 2014
      zehaztu gabe Beasain - Bernedoeneako parkina
    • Darkness By Oath + Ankhar
      20:30 Donostia - DOKA Kafe Antzokia
    • Letz Zep
      21:30 Gasteiz - Jimmy Jazz
  • 26
    • Allah-Las
      20:30 Bilbo - Kafe Antzokia
    • ‘Salto’, Metrokoadroka & J.B. Pedradas
      19:30 Donostia - Imanol Larzabal
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
    • Albert Pla & Diego Cortés
      22:00 Gasteiz - Jimmy Jazz
    • Masters Of Rock Festival
      21:30 Bilbo - Kafe Antzokia

Blogak