Kritika liburua

Nora ez dakizun hori Irati Jimenez

Testua: Iraitz Ugalde Pikabea 135zbka. - 2012/12
Errealitatea laranjaren azala dela eta barruan daudela mamia eta ura, horixe dio Norak. Eta ur horretan igeri, familiaren iraganak, zendutako amaren irudiak eta amonaren fantasiak nekez uzten diote hankak lurrean jartzen. Martin ezagutuko du, bere gaueroko irrati saiora hots egiten duen argazkilaria, ezinezko ipuin baten zama aldean daramana hori ere. Fantasiaz eta emozioz blaituriko eleberria, elkarren artean mutur askotatik korapilatzen diren bizi-istorioez osatutako sarea. 2009koa izan arren, berreskuratzea merezi du!
Itzuli

Beste liburu kritika batzuk

Jaso gure buletina
  • Al
  • Ar
  • Az
  • Og
  • Or
  • Lr
  • Ig
  • 1
  • 2
    • Erdizka Lauetan
      iluntzean Bilbao - Rekalde Auzoko Herriko Plaza
    • The New York Ska-Jazz Ensemble
      20:30 Donostia - Le Bukowski
  • 3
    • Badok.info plataforma berrituaren aurkezpena
      19:00 Bilbo - Kafe Antzokia
    • Oskar Benas
      20:30 Orereta - Mikelazulo Elkartea
    • Obaba Fest
      20:00 Donostia - DOKA Kafe Antzokia
  • 4
    • Cosmic Psychos + Brigada Huesos
      20:30 Gasteiz - Jimmy Jazz
    • Oskar Benas
      20:00 Zumarraga - Motz Taberna
    • Los Lugers + Ratas Negras
      22:00 Barakaldo - Edaska Rock Club
  • 5
    • Zea Mays + Kashbad + Governors
      22:00 Bilbo - Errekalde auzoa
    • Revolutionary Brothers + Dolce Tangana
      22:00 Lesaka - Txosnagunea
    • MIkel Uraken
      22:30 Zaldibar - Sorgin Taberna
  • 6
    • Aske + Kalera + Urban 13
      22:00 Lesaka - Txosnagunea
    • Pelax & Cowboys Orchestra + Anai Arrebak
      20:00 Usurbil - Txosnagunea
    • Lubaki + Iparfolk + Esne Beltza + On
      16:00 Iruñea - Jai Gunea
  • 7
    • En Tol Sarmiento + Skakeitan + Laket
      22:30 Amoroto - Plaza
    • Estricalla + Proyecto Pez + NX + Governors
      19:30 Iruñea - Jai Gunea
  • 8
    • Moreland & Arbuckle
      21:00 Bilbo - Kafe Antzokia
    • Motxila 21 + Irrien Laggunak Egin Irri + Betagarri
      19:00 Iruñea - Jai Gunea
  • 9
    • Las Valium eta lagunak
      iluntzean Iruñea - Jai Gunea
  • 10
    • Radikal Fruit + Itziarren Semeak + Trikiteens
      19:30 Iruñea - Jai Gunea
    • BBK Live: osteguna
      17:00 Bilbo - Kobetamendi
  • 11
    • El Último Txikitero + 124
      21:00 Gasteiz - Jimmy Jazz
    • Manolo Kabezabolo + Sutura
      21:00 Lasarte - Zulo Aretoa
    • Erdizka Lauetan
      iluntzean Maçaners (Bartzelona) - Plaza
  • 12
    • Astalapo + Segismundo Toxicomano + Las Tea Party DJ's
      22:30 GAsteiz - Adurtza auzoa (Gasteiz)
    • Erdizka Lauetan
      eguerditik aurrera Maçaners (Bartzelona) - Plaza
    • Manolo Kabezabolo + Bad Sound System + Ultimos Reyes + Herabe + DKuajo
      18:00 Iruñea - Jai Gunea
  • 13
    • Berri Txarrak + Kashbad + En Tol Sarmiento
      19:30 Iruñea - Jai Gunea
    • Ze Esatek!
      iluntzean Iruñea - Carmen kaleko Herrikoan
  • 14
    • La Jodeedera + ZTK Rap + Benation + Los Chicos Del Maiz + DJ Bull
      17:00 Iruñea - Jai Gunea
  • 15
  • 16
    • Yolanda Arrietaren hitzaldi-tailerra: Bizenta Antonia Mogel
      10:30 Bilbo - Kafe Antzokia
  • 17
  • 18
    • Drones + Inoren Ero Ni
      21:00 Gasteiz - Jimmy Jazz
    • The Adolescents + TV Smith & The Bored Teenagers play The Adverts
      22:00 Bilbo - Kafe Antzokia
  • 19
    • Against Me! + G.A.S. Drummers + I'M
      21:00 Gasteiz - Jimmy Jazz
    • The Drones + Inoren Ero Ni
      22:00 Bilbo - Kafe Antzokia
    • Txapel Reggae 2014
      22:00 Armintza - Portua
  • 20
    • Thin Pillow live!
      20:00 Donostia - Le Bukowski
  • 21
  • 22
  • 23
    • Hitzaldi musikatua Rafa Ruedarekin
      10:30 Bilbo - Kafe Antzokia
  • 24
    • Dam 13 + Nomein + Toil + Boogie Van + Rat-Zinger
      23:00 Errenteria - Txosnagunea
  • 25
    • Erdizka Lauetan
      iluntzean Zigoitia (Araba) - Bengolarra Parkea
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31

Blogak